čtvrtek 22. září 2011

Hypoalergenní granule First Mate


Vybíráte vhodné hypoalergenní granule pro vašeho pejska? Špičkovým krmivem je značka First Mate.

Hypoalergenní granule jsou určeny pro psy s potravinovou alergii. Jejich složení zahrnuje mimo jiné hydrolyzovaný protein (který nezpůsobuje alergické reakce) a omega-3 a omega-6, které pomáhají zmírnit zánět a snižují svědění.

Kvalitní krmivo pro psy s potravinovými alergiemi by mělo splňovat několik podmínek. Zaprvé, počet zdrojů bílkovin by měla být omezen. Mělo by obsahovat nejvýše dva zdroje rostlinných bílkovin. Nezbytnou součástí hypoalergenních krmiv jsou nenasycené mastné kyseliny ve správném poměru. Krmiva by ale měla také obsahovat složky, které pozitivně ovlivňují stav kůže a srsti a zabraňují prohloubení příznaků alergie.

Hypoalergenní granule First Mate

Proč vybrat mezi tolika značkami krmiv právě First Mate? 
Ing. Gerhard Stein

Jestliže má Váš miláček citlivou kůži nebo trávící problémy a rozhodnete se pro vyzkoušení First Mate, budete po jeho použití ohromeni. Pokud Váš pejsek kožní problémy nemá, potom First Mate jen tak zkuste a uvidíte markantní změnu lesku srsti a vitality vašeho miláčka.

Když jsme před 12 lety FirstMate dovezli, bylo součástí naší nabídky i krmivo Fish Potato & Lamb potato. Bylo to krmivo ve vyšší cenové relaci, než výrobky standardní řady. Shodou okolností se mi tehdy dostal do ruky rozsáhlý japonský odborný časopis, ve kterém byla reklama na FirstMate s fotografií psího spřežení Roose Saundersona, několikanásobného amerického šampióna. Ross při jedné příležitosti vyslovil větu, která mne chytla u srdce a neustále se přesvědčuji o její platnosti a která se stala i mým osobním krédem. Prohlásil, že FirstMate je především o důvěře. Je to velice důležitý poznatek o jehož platnosti jsem se měl možnost přesvědčit nejen já, ale i řada našich věrných klientů. Při návštěvě Kanady jsem se měl možnost dobře poznat s vedením firmy i řadovými pracovníky. Ti všichni ve mne umocnili pocit, že se jedná o slušné lidi, jejichž prvořadým zájmem není plná vlastní kapsa na úkor druhých, ale důvěra jejich věrných klientů. Proto při výběru surovin do výroby je prvořadý důraz kladen na prvotřídní kvalitu vstupních surovin, které jsou v potravinářské kvalitě. Jak my říkáme je to o čistotě vstupních surovin,o které se z žádné deklarace, z žádné etikety nic nedočtete.

Díky FirstMate jsme se stali prvními dovozci tzv. grein free řady o které se tehdy ani v Americe mnoho nevědělo.Bylo to asi o osm let dříve, než byla tato krmiva výrazněji objevena pro Evropu a začalo se o nich mluvit. Dnes například není v Evropě firma, která chce jít s dobou, aby alespoň v jedné ze svých receptur nepoužila brambory.

My jsme o naši grain free řadě mnoho nemluvili , ale díky spolupráci s majiteli postižených pejsků nám samovolně přibývalo množství zajímavých referencí. Rada psů trpící nekonečnými průjmy ale obzvláště potravními alergiemi vykazovala po minimální době používání našeho krmiva výrazné pokroky, Věřte, že nečekáme děkovné dopisy, bereme službu klientovi s kompletním poradenským servisem jako automatickou součást práce, která se pro řadu nás stala posláním. Když vám ale pak občas někdo zavolá, nebo napíše poděkování, velice nás to těší a utvrzuje o tom, že naše práce je smysluplná. Řada pejsků u nichž selhala léčba potravinových alergii se k nám dostává až tehdy, kdy už majitelé pejsků kapitulovali, protože nevěděli kudy kam a za léčbu svých pejsků vynaložili mnohatisícové částky. O mimořádné kvalitě FirstMate svědčí i to, že krmivo je každoročně zařazováno americkým odborným časopisem World Dog Journal mezi 5% takzvaných bezpečných krmiv. Na závěr pár matematických údajů. Výrobky FirstMate nepoužívají rostlinné oleje , jejich stravitelnost se pohybuje v rozpětí 88 až 94%, při zachování podílu 70 až 87% proteinů živočišného původu, čímž plně respektuje psa jako masožravce.

Ing. Gerhard Stein

Zdroj: Firstmate likvidátor kožních onemocnění

Potravinová alergie je reakce imunitního systému na jakoukoliv složku v potravě. Mezi nejčastější alergeny patří hovězí či kuřecí maso, rostlinný olej, škrob, konzervační látky, umělá aditiva, mléko atd. Alergie se může objevit a po dlouhodobém podávání krmiva s alergenem.

Eliminační dieta vyloučí z jídelníčku produkty, na které je váš pes alergický. Obvykle je dobré přejít například na skopové maso. Pokud po šesti týdnech alergické příznaky vymizí (svědění, podráždění kůže, škrábání), znamená to, že zvolený produkt neobsahuje alergeny, a může být bezpečně psovi podáván.

Související články:

Granule nebo doma připravovaná strava? Vše co by jste měli vědět o krmivu pro psa
Obiloviny v krmivech pro psy ANO či NE?
Jak a čím krmit psa. Granule versus doma připravovaná strava
Máte alergického psa s citlivou kůží či zažíváním? Jaké krmivo zvolit? Jak poznat alergii u psa - Příznaky, léčba, nejčastější otázky a odpovědi
Pes alergický na krmivo
Onemocnění kůže u psa a kočky - příznaky, příčiny, léčbaŽádné komentáře:

Okomentovat